Izmantojot vienmēr pieejamu krātuvi, kurā glabāt savus svarīgākos fotoattēlus un failus, failu koplietošana ar draugiem tiek padarīta daudz ērtāka. Izmantojot opcijas, ko piedāvā katrs lielais tehnoloģiju uzņēmums, jūs varat atrast sev piemērotāko, pamatojoties uz tehnoloģijām, kuras izmantojat ikdienā. Katrā mākoņdatņu pakalpojumā tiek piedāvātas gan darbvirsmas lietotnes, gan vismaz viena mobilā lietotne, un visi automātiski augšupielādēs uzņemtos fotoattēlus. Daži pakalpojumi ietver biroja komplektus, savukārt citi spēj darboties vien kā primāras glabātuves. Mēs šeit uzskaitīsim populārākos datu glabātuvju pakalpojumus, kas jāņem vērā, pirms jūsu datora cietais disks salūzt.

iCloud Drive

  • Uzglabāšanas iespējas: no 50GB līdz 2TB

Apple iCloud Drive ir mākoņdatņu glabāšanas pakalpojums, kura mērķis ir MackintoshOS un iOS lietotāji. Līdzīgi kā jebkura cita mākoņdatņu uzglabāšanas opcija, ir pieejamas lietotnes datoram un Mac, bet tas nav izstrādāts priekš Android lietotājiem (pie kura var piekļūt, izmantojot tīmekļa pārlūkprogrammu).

Iespējams, lielāko daļu fotoattēlu jūs uzņemat ar savu Apple ierīci. Ja tā tas ir, vispirms apsveriet Apple My Photo Stream izmantošanu, kas sinhronizē līdz tūkstošs attēliem, kas uzņemti pēdējā mēneša laikā, izmantojot ar jūsu iCloud saistītās ierīces, un tie netiek ieskaitīti jūsu standarta 5GB krātuves apjomā. Tas ir ideāli piemērots tiem, kuri neuzņem daudzus fotoattēlus vai neizmanto citu mākoņdatņu uzglabāšanas vietni. Lielākajai daļai Apple operētājsistēmas lietotāju ir vēlams reģistrēties 50GB krātuves plānam. Ir vērts ieguldīt šajā apjomā, lai ērti saglabātu visu savu fotoattēlu bibliotēku, izmantojot iCloud Photo Library (kurā tiek uzglabātas visas fotogrāfijas nevis pēdējā mēnesī uzņemtās), neuztraucoties par to derīguma termiņu.

Uzglabāšanas apjoma palielināšana ļauj uzglabāt vēl vairāk failu un fotoattēlu. Ja piesakāties 200GB vai 2TB plānam, jūs varat kopīgot papildus krātuves daļu ar ģimenes koplietošanas funkciju, kas ļauj kopīgot lietotnes, mūziku, iCloud atmiņu, līdz pat sešu cilvēku lokam savā mājsaiminiecībā.

Google Drive

  • Uzglabāšanas iespējas: sākot no 100GB līdz 30TB

Google disks ir daudzu cilvēku izvēle datu glabāšanai. Katrs Google diska aspekts ir pievilcīgs neatkarīgi no tā, kas ir jūsu e-pasta pakalpojumu sniedzējs. Katrā Google konta standartā ietilpst 15 gigabaitu liels datu krātuves apjoms visos jūsu Google pakalpojumos. Tāpat Google disks darbojas gandrīz katrā platformā un piedāvā sinhronizēšanas opcijas, tādējādi pārspējot konkurējošos uzņēmumus.

Varat izmantot Google disku bezsaistē, lai rediģētu savus dokumentus, izklājlapas un prezentācijas, instalējot Google dokumentu bezsaistes Chrome paplašinājumu vai sinhronizējot savus dokumentus, lapas un prezentācijas savā mākoņdatnes iestatījumu lapā. Tās tīmekļa saskarne ir pietiekami laba, lai nodrošinātu pamata failu pārvaldību un koplietošanu ar citiem lietotājiem, taču, ja jums ir daudz lielu failu, kā piemēram, pilnas izšķirtspējas attēli, jūs varat pamanīt savas pārlūkprogrammas palēlināšanos.

Uz darbvirsmas, Google dublēšanas un sinhronizācijas aplikācija Windows vai Macintosh datoram var dublēt konkrētas mapes neatkarīgi no tā, kur tās atrodas jūsu cietajā diskā. Tas nozīmē, ka jums nevajadzēs manuāli pārvietot vēlamo fotoattēlu mapi savā datora Google diska mapē, lai veiktu to sinhronizāciju. Jūs varat vienkārši atzīmēt un izvēlēties, kurus failus un mapes pastāvīgi sinhronizēt.

Jūs varat iegūt vēl pāris megabaitu krātuvē no sava plāna, mainot to, kā uzglabājat noteiktus vienumus. Vienumi Google biroja komplektā kopā ar failiem, kurus ar jums kopīgojis kāds cits, netiek ieskaitīti jūsu krātuves ierobežojumā. Foto, kas tiek saglabāti kā augstas kvalitātes attēli Google foto pakalpojumā, netiek ieskaitīti jūsu krātuves apmēros, taču attēli, kas lielāki par 16 megapikseļiem tiek samazināti uz 16MP, un augstas izšķirtspējas videoklipi tiek pārvērsti 1080p videoklipos. Ja jūs uztrauc kvalitāte, saglabājiet savus fotoattēlus un videoklipus oriģinālās kvalitātes režīmā. Šī vietas taupošā attēlu saglabāšanas funkcija var radīt pieejamos 15 gigabaitus par pietiekamiem, lai jūs varētu to bez raizēm izmantot par velti.

Microsoft OneDrive

  • Uzglabāšanas iespējas: no 5GB līdz 1TB

Microsoft OneDrive ir ideāli piemērots Windows 10 lietotājiem, vai vismaz tiem, kuri uzticas Microsoft Office. Sākotnēji ikviens abonements tiek komplektēts ar Office 365 abonementu un 1TB krātuvi, ļaujot sadarboties ar citiem promgrammatūras lietotājiem.  Šī mākoņdatnes tīmekļa saskarne ir līdzīga Google Drive tīmekļa izkārtojumam, kaut arī nedaudz vienkāršāka. Varat automātiski augšupielādēt fotoattēlus, kas uzņemti Apple vai Android ierīcē, lai gan šeit nevar augšupielādēt iOS fotoattēlus, ja tie ir optimizēti iCloud.